يكشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۵۲ ب.ظ

۴ مطلب در مهر ۱۳۹۵ ثبت شده است

  • تفاوت بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده چیست؟

   تفاوت واقعیت مجازی vr و واقعیت افزوده ar : مارلیک استودیو marlikstudio.ir

   احتمالا شما هم کلماتی همانند “واقعیت افزوده” (Argumented Reality) و “واقعیت مجازی” (Virtual Reality) را شنیده باشید، کلماتی که شاید در نگاه اول گیج‌کننده به نظر برسند و تصور کنند که یکی هستند، اما اینطور نیست و هر کدام از این تکنولوژی‌ها، دنیایی جداگانه را دارند. شرکت‌های زیادی هستند که در این زمینه‌ها فعالیت زیادی داشته و هدست‌های واقعیت مجازی را معرفی می‌نمایند.

   اپل از جمله‌ی شرکت‌هاییست که اخیرا اطلاعات زیادی در مورد فعالیتش در این زمیه منتشر شده و به نظر می‌رسد که این شرکت می‌خواهد یک هدست واقعیت مجازی سازگار با VR و AR را معرفی نماید. احتمالا شرکت گوگل نیز بخواهد وارد میدان شده و در این زمینه، با شرکت‌هایی همچون فیسبوک و هدست Oculus Rift و مایکروسافت و هدست HoloLens این شرکت رقابت داشته باشد. اگر هنوز نمی‌دانید که VR و AR چیست و چه تفاوتی میان این دو وجود ارد، پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

  • انیمیشن واقعیت مجازی کربلا VR Karbala

   انیمیشن واقعیت مجازی کربلا vr karbala مارلیک استودیو marlikstudio.ir

   گروهی از جوانان شیعه ساکن کشور دانمارک با همکاری خیرین سراسر جهان، قصد تولید مجموعه انیمیشن های بازسازی واقعه کربلا در قالب واقعیت مجازی دارند تا بیننده با استفاده از هدست های مخصوص، خود را در میان واقعه احساس کند... در ادامه میتوانید تیزری از این اثر را مشاهده کنید

  • پایان پیش تولید انیمیشن زردوصورتی

   انیمیشن کوتاه "زرد و صورتی"  که پیش از این قرار بود بصورت دوبعدی و با تکنیک کات اوت ساخته شود، با تغییر تکنیک توسط گروه سازنده به سه بعدی ، هم اکنون مراحل پایانی پیش تولید را سپری میکند. مدلسازی شخصیت ها و محیط به پایان رسیده است و برای مرحله متحرکسازی از آنچه پیشتر بصورت کات اوت ساخته شده بود، به عنوان استوری ریل استفاده خواهد شد.


   بزودی خبرها و تصاویر بیشتری از این انیمیشن کوتاه منتشر میشود.

    با مارلیک استودیو همراه باشد marlikstudio.ir

  • انیمیشن کوتاه «شکار نهنگ» در دست تولید

   توضیحاتی درباره مراحل تولید، نرم افزارها و پایپلاین گروه سه بعدی مارلیک استودیو برای ساخت فیلم کوتاه انیمیشن «شکار نهنگ» را در این مقاله بخوانید...