چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۴۰۰، ۰۳:۳۰ ق.ظ

۰

راهیابی هشت اثر هنرمند گیلانی به مرحله نهایی جشنواره فانوس

به گزارش خبرگزاری دفاع پرس از رشت، رسول جلایی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به نتایج اولیه اعلام شده هیأت داوران دومین جشنواره ملی «فانوس» اظهار داشت: دومین جشنواره ملی «فانوس» که از ابتدای سال جاری فراخوان خود را در بین هنرمندان حوزه مقاومت و دفاع مقدس در هنرهای هفتگانه سینما، تلویزیون، تئاتر، هنرهای تجسمی، موسیقی، نقاشی و حوزه های مربوط به هنر که به نوعی با دفاع مقدس و ایثار و شهادت مرتبط است خواست تا آثارشان را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

جلایی عنوان کرد: معاونت هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان پس از جمع آوری و ثبت آثار در سایت جشنواره « فانوس» آن را برای دبیرخانه مرکزی به تهران ارسال کرد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را گفتمان سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و شرایط کنونی جامعه  دانست و افزود: بازشناسایی آثار تولیدی استانها در بخش های جشنواره هنرمندان این عرصه را به نوعی ترغیب و تشویق کرده تا در جهت تولید آثار فاخر در حوزه  ایثار و شهادت با الگوگیری از دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استخراج شود که برگزاری چنین جشنواره هایی قطع به یقین می تواند خروجی های مثمر ثمری در کل استانها و فضای عمومی کشور در  عرصه فرهنگی داشته باشد.

حسن صمدی مارلیک استودیو جشنواره فانوس hassan samadi marlik studio


مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان در ادامه تصریح کرد:  هر هشت اثر از تولیدات حسن صمدی هنرمند خوش ذوق، خلاق و دهه هفتادی انقلاب اسلامی به مرحله نهایی جشنواره راه پیدا کرده که در نوع خود قابل تقدیر و تحسین است.

 وی افزود: آثار این هنرمند گیلانی در بخش تیزر تحت عناوین «از آخر مجلس»، «حس تو»، «حماسه بصیرت»، «خرمشهر»، «وطنم» و  در بخش فتوکلیپ « قاصدکها، اسوه های صبر و مقاومت و دفاع مقدس» بوده که به مرحله نهایی داوری راه پیدا کرده است.

جلایی در پایان گفت: نماهنگ «بابای پاچوبی»  اثر ایمان پور غلامی و نماهنگ «شور آزادی» اثر اسحاق مجیدی  و فیلم داستانی کوتاه «همه آن سالها» اثر بهزاد رسول زاده از گیلان نیز به مرحله نهایی راه پیدا کرده است. 

حسن صمدی مارلیک استودیو جشنواره فانوس hassan samadi marlik studio

بخشی از تولیدات راه یافته به جشنواره فانوس اثر حسن صمدی از اعضای استودیو مارلیک

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.